Kdo jsem?

Jmenuji se Petr Pokorný, jsem učitel, masér a terapeut. Na cestě osobního rozvoje jsem asi od 13 let. 

Na mé cestě mne inspiruje Carlos Castaneda a jeho učednictví u šamana a čaroděje dona Juana Matuse. Na toto téma jsem napsal závěrečnou diplomovou práci: Toltécký šamanismus. Dále čerpám z díla C. G. Junga, Arnolda Mindella, Erika Berneho, Barbary Brennan, Rudigera Dahlkeho z taoistické tradice, buddhismu, čínské medicíny, procesově orientované psychologie... Studuji psychosomatickou medicínu a řadu dalších autorů, myslitelů a mystiků. Používám  I´Ting a Osho Zen Tarot, věnuji se tantře. 

Je toho spousta. Stovky technik, množství seminářů, kvanta přístupů a náhledů. Vždy se mi líbilo tyto směry spojovat a destilovat z nich to nejlepší a nejužitečnější. Dělat tolik potřebnou syntézu a balancovat na hraně paradoxu.

Tma mne vždy bavila. V Brně a okolí jsem prolezl množství tunelů, štol a jeskyní. Pod Hády, pod Stránskou skálou, Moravský Kras... V některých těch temných koutech u kořenů Země jsem byl tenkrát doslova jako doma.

Když jsem se poprvé dozvěděl o terapii tmou, tak jsem byl nadšený a ihned se přihlásil. Tenkrát se v republice dala absolvovat snad jen na dvou místech. Mé představy a očekávání byly nereálné. Co koneckonců může 22 letý kluk čekat od týdnu ve tmě. Tma mne sežvejkala, vyždímala a vyplivla. Ale i přes náročnost této zkušenosti mi odhalila obrovské tajemství. O tom, že za závojem tohoto světa je mocné a jasné světlo. O povaze našich projekcích a o tom, jak nás naše vlastní představy a koncepty drží v kleci. Od té doby jsem myšlenku na tmu nemohl dostat z hlavy. Když jsme se ženou kupovali pozemek na samém konci světa (přesto kousek od Brna), s krásným výhledem a obrovskou sílou vyvěrající z toho místa, myslel jsem na tmu a že zde vybuduji místo pro terapii tmou. Tenkrát to byl vzdálený a bláznivý sen...

Svoji životní zkušenost jsem obohatil řadou různých profesí, které jsem vykonával. Pracoval jsem v personální agentuře, jako dělník na pásu, nebo třeba jako dělnická výpomoc v ZOO Brno. Dělal jsem honáka dobytka na nejdivočejším pobřeží Nového Zélandu. Pracoval jsem jako policista PČR a později jako krizový intervent Policie ČR. Krizová intervenční péče je akutní a okamžitá psychologická pomoc lidem v nejtěžších životních situacích (tragické dopravní nehody, oběti trestné činnosti, úmrtí blízkých atd.). Práce ve skvělém a podnětném týmu krizové intervence (bohužel pouze jako brigáda nad rámec mých povinností u PČR) mne vytrhla z dlouhodobé nespokojenosti s prací u policie. Řada věcí po letech zapadla na své místo a já se rozhodl k radikálnímu kroku. U policie jsem dal výpověď, nastoupil na rodičovskou dovolenou a začal realizovat svůj dlouhodobý sen, což byl projekt Terapie tmou u Brna.

Jednalo se o nejistý krok do prázdna. S malými dětmi, rozestavěným domem a mizivou podporou z mé primární rodiny, jsem se nechal vést svoji vizí. Stálo mne to poslední peníze a zažil jsem obrovské dobrodružství. Kvůli nedostatku financí jsem rozjel crowdfundingový projekt na portále Hithit. Od dárců shromáždil potřebné peníze a neuvěřitelné se stalo skutkem. Ze snů se stala skutečnost.

Poté co se podařilo rozjet projekt Terapie tmou u Brna, jsem se vrhl na rozjezd masérské a terapeutické praxe. Masáže a konzultace dělám nejčastěji v Brně, kde mám studio za Mahenovým divadlem. 

V současnosti pilně studuji, absolvuji různé výcviky, dělám maséra se zaměřením na pomoc při bolesti zad a šíje a terapii spoušťových bodů a jsem Vaším průvodcem Tmou.