Kdo jsem?

Jmenuji se Petr Pokorný, jsem učitel, masér a terapeut. Na cestě osobního rozvoje jsem asi od 15 let. 

Čerpám z díla C. G. Junga, Arnolda Mindella, Erika Berneho, Barbary Brennan, Rudigera Dahlkeho z taoistické tradice, buddhismu, čínské medicíny, procesově orientované psychologie... Studuji psychosomatickou medicínu a řadu dalších autorů, myslitelů a mystiků. Používám  I´Ting a Osho Zen Tarot, věnuji se tantře. Napsal závěrečnou diplomovou práci rozebírající dílo Carlose Castanedy a jeho učednictví u šamana a čaroděje dona Juana Matuse: Toltécký šamanismus. 

Vždy se mi líbilo spojovat různé směry a destilovat z nich to nejlepší a nejužitečnější. Dělat tolik potřebnou syntézu a balancovat na hraně paradoxu.

Tma mne vždy bavila. V Brně a okolí jsem prolezl množství tunelů, štol a jeskyní. Pod Hády, pod Stránskou skálou, Moravský Kras... V některých těch temných koutech u kořenů Země jsem byl tenkrát doslova jako doma.

Když jsem se poprvé dozvěděl o terapii tmou, tak jsem byl nadšený a ihned se přihlásil. Tenkrát se v republice dala absolvovat snad jen na dvou místech. Mé představy a očekávání byly nereálné. Co koneckonců může 22 letý kluk čekat od týdnu ve tmě. Tma mne sežvejkala, vyždímala a vyplivla. Ale i přes náročnost této zkušenosti mi odhalila obrovské tajemství. O tom, že za závojem tohoto světa je mocné a jasné světlo. O povaze našich projekcích a o tom, jak nás naše vlastní představy a koncepty drží v kleci. Od té doby jsem myšlenku na tmu nemohl dostat z hlavy. Prostě jsem potřeboval "svoji vlastní tmu" :-D

Svoji životní zkušenost jsem obohatil řadou různých profesí, které jsem vykonával. Pracoval jsem v personální agentuře, jako dělník na pásu, nebo třeba jako dělnická výpomoc v ZOO Brno. Dělal jsem honáka dobytka na nejdivočejším pobřeží Nového Zélandu. Pracoval jsem jako policista PČR a později jako krizový intervent Policie ČR. Krizová intervenční péče je akutní a okamžitá psychologická pomoc lidem v nejtěžších životních situacích (tragické dopravní nehody, oběti trestné činnosti, úmrtí blízkých atd.). 

Má cesta mne ale nakonec zavedla úplně jiným směrem...

V současnosti působím jako masér a lektor v Brně, kde mám za Mahenovým divadlem studio.